Zbiorniki żelbetowe, deskowanie cylindryczne, wynajem szalunków

Technologia

Uniwersalne deskowanie cylindryczne  na którym pracujemy, przeznaczone jest do wykonywania monolitycznych żelbetowych zbiorników okrągłych w dużym zakresie średnic, przy wykorzystaniu jednego zestawu elementów. Zbiorniki mogą być z powodzeniem wykorzystywane w przemyśle i rolnictwie.

Główną zaletą tych szalunków jest szybkość i łatwość montażu, oszczędność materiałów oraz możliwość uzyskania maksymalnej szczelności. Specjalna konstrukcja deskowań eliminuje wszystkie elementy spinające dwie ściany deskowań zbiornika (dwa kręgi ustawiane są niezależnie). Po usunięciu szalunków ściany są gładkie i nie wymagają dodatkowych uszczelnień otworów oraz napraw, co występuje przy większości deskowań.

W celu zapewnienia szczelności między płytą denną, a ścianą pionową montujemy odpowiednie taśmy uszczelniające odporne na niszczące działanie kwasów, wody, soli i innych czynników. Ponadto muszą one wykazywać się odpornością na procesy starzenia się w warunkach naturalnych. Taśmy uszczelniające montujemy na etapie betonowania płyty dennej.

Odpowiednia długość zakładów pozwala zapewnić wymaganą szczelność zbiornika. Aby zapewnić wieloletnia trwałość i szczelność konstrukcji używamy odpowiedniej klasy betonu oraz właściwie zagęszczamy mieszankę betonową - poprzez jej wibrowanie. Ważnym czynnikiem, którego nie można pominąć jest pielęgnacja betonu.