Rozważasz nabycie wiertarko wkrętarka Bosch przecież nie wiesz na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Bosch wiertarko wkrętarka to urządzenie, które jest niezwykle cenne, ale i proste w eksploatacji. Korzystnie ją mieć w swoim w domu. Jest urządzeniem koniecznym każdego warsztatu.
Wiertarko wkrętarka Bosch na jakie parametry zwrócić uwagę przy jej nabyciu?
Służą one do wkręcania i wykręcanie śrub. Potrafią być małe czy ogromne. Zaopatrzone są w uchwyty, dzięki jakim wkładamy bity, a te z kolei pasują do dalekich łbów. Wiertarko-wkrętarka Bosch na akumulatory czy zasilana z sieci? Ważna spośród nich, która ma akumulatory może być stosowana w ciężko dostępnych miejscach. Są one zawsze lekkie i praktyczne. Ich główna wadą jest niska moc, więc wiercenie w trudnych materiałach takich jak beton może zakończyć się niepowodzeniem. Musimy dodatkowo pamiętać o ich ładowaniu. Przy większym czasie pracy może nam się rozładować. Akumulator jest w komplecie, jednak, zawsze możemy kupić kolejny, żeby w razie rozładowania pierwszego można go stosować. Są one w technice litowo-jonowej (Li-Ion) lub litowo-polimerowej (Li-Poly). Bosch wiertarko wkrętarka zasilana z gniazdka jest znaczniej wydaja i posiada ogromniejszą siłę. Jednak wiąże się to z konkretniejszym ciężarem. Może być ona poprzez to mniej poręczna w użyciu. Drugim ważnym szczegółem na który winniśmy zwrócić uwagę jest jej moc. Wiertarko wkrętarka Bosch o większej sile będzie większa oraz mniej wygodna, ale za to poradzi sobie świetnie z jakimkolwiek produktem. Możemy je zasadniczo rozbić na 3 kategorie:

  • ok. 3,6 V- typowe, niewielkie prace
  • od 10 V do 18V: mocniejsze wkrętarki o szerszym zakresie urządzenia użytkowane przez fachowców.

Innym niezwykle ważnym elementem przy, który powinniśmy wziąć pod uwagę kiedy planujemy kupić wiertarko wkrętarka Bosch to okres obrotowy. Od niego zależy czy będziemy mogli jedynie wkręcać śrubki czy również wiercić się w twardym materiale jak beton. Wiertarko-wkrętarka Bosch posiada pierścień, dzięki któremu możemy wpływać na moc. Im wyższa liczba na nim, tym większy moment obrotowy. Możemy sprawdzić na nim np. 40 Nm czyli na naszym pierścieniu liczba np. 20 i to z taką olbrzymią mocą Bosch wiertarko wkrętarka będzie funkcjonować.

Pamiętajmy jednak, aby moment obrotowy dostosować do surowca z jakim planujemy pracować. Nie zawsze ogromniejsza moc jest idealniejsza, gdyż możemy uszkodzić surowiec, na jakim działamy.
Udar nie każda wiertarko-wkrętarka Bosch ją ma. Jeśli potrzebujemy ją do twardych produktów będzie on konieczny. Musimy jednak mieć na uwadze, że do wiercenia udarowego przydatne są wiertła hartowane zrobione z węglika wolframu.
Wiertarko wkrętarka Bosch do czego możemy ją użyć:

  • wiercenia w konkretnych materiałach
  • wkręcania śrub o wielkiej średnicy
  • do błyskawicznego i jednocześnie głębokiego wkręcania wielkiej śruby.

Bosch wiertarko wkrętarka to narzędzie ponadczasowe, jakie przyda się w każdym lokalu czy warsztacie. Dodatkowo selekcjonując wariant z udarem, będziesz miał niezliczone możliwości wiercenia w oryginalnych produktach.