Jak wyselekcjonować akumulator Bosch w odpowiednim markecie

Akumulatory Bosch swoje wprowadzenie na rynek zawdzięczają nowoczesnej metodzie, która umożliwiła stworzenie nowej generacji baterii, o większych pojemnościach. W XXI wieku to chyba najwyższa pora dla odstawienia urządzeń spalinowych i zastąpienia ich akumulatorowymi. Akumulator do wkrętarek Bosch ich główna zaleta to duża siła i prędkość naładowania. Jeżeli chcemy działać bardzo długo powinniśmy zakupić 2 akumulatory Bosch. Jeden się ładuje, a na drugim działamy. Jeżeli nie znamy jaki model konkretnie nabyć, by mieć dodatkowy akumulator li-ion Bosch powinniśmy kupować taki sam jak mamy lub zapytać sprzedawcę który będzie pasował do naszego modelu. Na każdym urządzeniu jest naklejka z numerem seryjny. Po podaniu określonego ciągu znaków producent dobierze nam odpowiedni akumulator Bosch. Najpopularniejszy akumulator dostępny na rynku to akumulator li-ion Bosch. Jest on głównie kupowany, ponieważ posiada 4 ważne atuty:

  • lekka konstrukcja,
  • znacznie mały stopnień samorozładowania
  • długim cyklu żywotności
  • brak efektu pamięci co świadczy, że możemy je podpiąć pod ładowanie w dowolnej chwili nie musimy czekać, aż zupełnie się bateria rozładuje.

Akumulator li-ion Bosch napięcie jednego ogniwa baterii litowo-jonowej równe jest 3,6V – akumulator tego typu gromadzi więc dwa razy więcej energii niż bateria niklowo-kadmowa. Szczególnie kluczowym elementem, jest to, iż nieużywany akumulator do wkrętarek Bosch, rozładowuje się bardzo powoli mniej więcej traci 20% swojej siły miesięcznie.

Baterie nie powinny być nigdy rozładowane zupełnie, winien być naładowany w 40%. Akumulatory niklowo kadmowe są to inne rodzaje baterii mniej popularne. Były one dopasowane do działania przy ekstremalnych warunkach. Ich dobry zakres pracy wynosił od -20 do plus 50 stopni. Z powodu na ilość kadmu zostały wycofane. Akumulatory Bosch plusy:

  • brak kabla – dzięki temu, potrafimy je wykorzystywać tam gdzie trudno jest podejść z zasilaniem jak np. praca w ogrodzie lub na wysokości.
  • bezpieczeństwo – tu nie ma problemu, jeśli chodzi o przepięcia czy porażenie prądem.
  • Kompaktowy – akumulator li-ion Bosch lekki i łatwy w przechowywaniu zajmują bardzo niedużo miejsca
  • Długość pracy – akumulator do wkrętarek Bosch pozwala na kilka godzin działania bez przerwy.

Dobór tak rzeczywiście nie jest łatwy. Różnią się one też mocą. Akumulator Bosch o mocy 12 V będzie zalecany osobą do prac domowych, o większe mocy natomiast dla profesjonalistów czyli instalatorom, elektrykom i budowlańcom. Warto także zwrócić uwagę na rodzaj złącza do akumulatora i zawsze nabywać taki, który jest do niego dedykowany. Akumulatory Bosch ich czas ładowania jest stosunkowo szybki około 4-5h. Ale wszystko uzależnione jest od stopnia rozładowania. Dlatego zaleca się mieć zawsze akumulator Bosch zapasowy. Jeżeli nie potrafimy poradzić sobie z doborem, a jest on naprawdę duży, warto zapytać sprzedawcę o pomoc. On na 100% wybierze odpowiedni styl do naszych potrzeb, a my będziemy zadowoleni.